Особливості будинків з подвійного бруса

В останні роки на українському ринку будівництва дерев’яних будинків з’явилася нова технологія «подвійного бруса». Давайте докладніше розберемося в перевагах і недоліках подвійних будинків з бруса.

Заміна каркасним будинкам

Будинки з подвійного бруса прийшли на наш ринок як заміна традиційним каркасним будинкам, перші вважаються більш екологічно чистими будинками, давайте розберемося чому … У будівництві з каркаса застосовуються стійки і горизонтальні дерев’яні бруси, що збираються в єдиний несучий каркас, всередину цього каркасу закладається базальтовий утеплювач, який , в свою чергу, закривається паро- та гідро- ізоляцією, а потім вже плитами ОСП, сайдингу або гіпсокартону. На відміну від свого конкурента, конструкція будинку з подвійного бруса значно простіше. Будинок з подвійного бруса складається з двох паралельних стін з сухого струганого бруса, а в порожнину між цими брусами спеціальною машиною надувається безшовний целюлозний утеплювач «Юнізол» без всіляких плівок. В результаті такої технології ви отримуєте повноцінний дерев’яний будинок з проникними для пари або дихаючими стінами.
Чому целюлозного утеплювача «Ековата» (в Україні більш відомий як «Юнізол») не потрібні плівки? Вся справа в тому, що цей утеплювач не змінює так сильно своїх утеплюючих властивостей при попаданні в нього водяної пари, яка, як відомо, рухається від більш теплого приміщення в холодне, в наших умовах і, найчастіше, зсередини будинку — назовні. Базальтовий утеплювач, навпаки, при попаданні в нього водяної пари втрачає до 50% своїх теплоізоляційних властивостей.

Недоліки будинку з клеєного бруса

Давайте ж розглянемо другого конкурента будинку з подвійного бруса — це будинок з клеєного бруса. Технологія клеєного бруса полягає в склеюванні сухих дощок і профілювання їх в єдиному масиві цільного бруса. Технологія, сама по собі, якісна і виключає всі недоліки дерев’яних будинків з дерева природної вологості, проте має один істотний недолік — це ціна. У будинку з подвійного бруса ми замінили дороге дерево на більш дешевий целюлозний утеплювач, немає виробничих робіт по склейці дощок, тому і ціна будинку з подвійного бруса істотно дешевше вартості будинку з клеєного бруса.
Будинок з подвійного бруса, так само як і будинок з клеєного бруса, дає мінімальну усадку по висоті будівлі (до 2%) в ньому не з’являються тріщини, матеріал стін не деформується, всі стіни стягнуті спеціальними шпильками для більшої стабільності в мінливих погодних умовах.
Сама технологія будівництва будинків з подвійного бруса прийшла до нас із далекої Фінляндії, де вже давно оцінили переваги такого виду дерев’яних будинків.

Подвійний брус чи зруб природної вологості

dom-iz-brusa

Якщо порівнювати будинку з подвійного бруса з будинками з каліброваного колоди або профільованого бруса природної вологості, то, крім великої усадки в 7% від висоти зрубу, технологічної паузи як мінімум на пів року до початку оздоблювальних робіт, вас може очікувати поява тріщин при висиханні колоди або бруса і серйозні деформації окремих колод, а також потреба в конопатці будинки та інші «дрібниці життя». На тлі цього, будинок з подвійного бруса з швидким терміном монтажу в 1-2 місяці і такої ж вартістю здається просто ідеальним.

Якщо у вас залишилися питання щодо особливостей будинків з подвійного бруса, заходьте на наш канал на YouTube або телефонуйте нам. Пам’ятайте, ми даємо консультації абсолютно безкоштовно.

Скачайте наш прайс!

Чтобы получить актуальный прайс лист, оставьте ваш номер телефона ниже.

  Расчёт стоимости кровли

  Для расчёта стоимости оставьте ваш номер телефона. С вами свяжется наш технический специалист для уточнения деталей необходимых для расчёта.

   Заказать обратный звонок

    

    Обратный звонок