Дерев’яні лазні

Ось і настав момент стати власником нової лазні! Баня, за визначенням, має бути дерев’яною, все інше можна охарактеризувати як несмак і не прихильність споконвічним традиціям, Розглянемо кілька типів дерев’яних лазень.

Баня Перший вид лазні – це традиційна лазня з цілісних дерев’яних колод, які можуть бути, так дикої форми (зруб-дикун), так і обточені під циліндр заданого діаметра (оциліндрованої колоди). Якщо торкатися цінової політики, то правильно зібраний дикий зруб дорожче свого побратима з каліброваних колод, так як вимагає значно більше ручної праці і дуже кваліфікованих теслярів. На ринку диких зрубів розвелося багато шарлатанів, які на словах вміють, а на ділі роблять не правильно. Найбільш затребувані технології зведення (рубки) дикого зрубу – це норвезька рубка з лафета і канадська рубка з колоди.


Оциліндрована колода виготовлено за допомогою верстата і вимагає значно менше, але досить багато кваліфікованої теслярської праці. Баня з оциліндрованих колод має чудовий зовнішній вигляд і класичну цільно-дерев’яну структуру. Виготовити баню из сруба можна не тільки з хвойних порід дерев, наприклад сосни, а й з таких цікавих дерев як липа і вільха, правда це значно вплине на ціну готової дерев’яної лазні. Однак, сосна найбільш практичний матеріал ще й тому, що наявна в ній смола є природним антисептиком і захищає дерево від різних шкідливих факторів.

bania-iz-brusaЗапропонуємо вашій увазі змішану сучасно-традиційну баню з сухого шпунтованого бруса товщиною 70 мм. Ми маємо справу з дерев’яною банею, конструкція якої складається з сухого профільованого бруса і має ряд переваг. По-перше, відсутня усадка, характерна для дерев’яних лазень з сирого дерева, по-друге, самого дерева необхідно значно менше, а це зменшує складність і збільшує швидкість збірки дерев’яної лазні. Так що там говорити, дерев’яну лазню з шпунтованого бруса ви зможете зібрати навіть самостійно! По-третє, лазня з дерев’яного бруса доступна за ціною. Така лазня не буде розтріскуватися і міняти свої розміри в залежності від температури і вологості в навколишньому середовищі.

Яку побудувати лазню? Вирішувати вам!