Теплий дерев’яний будинок

Хотів би вас привітати. Вже те, що ви хочете побудувати теплий будинок говорить багато про що. Теплий дім можна побудувати кам’яний, дерев’яний, каркасний. У кожного з таких будинків є свої особливості. У цій статті ми розглянемо типи і особливості каркасних і дерев’яних теплих будинків.

Дерев’яний теплий будинок може бути з дикого зрубу, оциліндрованих колод, клеєного бруса і подвійного шпунтованого бруса.

Простота – запорука надійності. Таким девізом користуються шанувальники дерев’яних будинків з дикого зрубу. Треба визнати, що вони мають рацію, адже дерев’яний будинок з масивних лісових колод дуже теплий, надійний і міцний, проте доступний за ціною далеко не кожному покупцеві. Дикий зруб канадської рубки або норвезької рубки з лафета вимагає величезного вміння кваліфікованих, а краще дипломованих теслярів, величезної ручної праці і часу.

dom-iz-sruba

Дім з колод

Більш демократичний варіант дерев’яного будинку з цілісних колод – це будинок з каліброваних колод . Відмінностей від будинку з дикого зрубу тут кілька. Перше – це зовнішній вигляд. Друге – дерев’яний будинок з оциліндрованих колод поступається по “теплоті” дикому зрубу, тому що виготовлений, як правило, з більш тонких колод діаметром 20-22 см. Дерев’яний будинок зі зрубу оциліндрованих колод відрізняється більш низькою ціною, так як дерев’яні колоди, обточені на верстаті до однакового діаметра з обох сторін, значно легше збираються. При складанні такого будинку використовується чаше-фрезерувальний верстат – для механічної вирізки кутових чаш, що неможливо для дикого зрубу, де кожна кутова чаша індивідуальна.

Останнім часом дуже модно стало будувати каркасні будинки. Каркасний будинок – це будинок, як видно з назви, який побудований на основі дерев’яного каркаса, обшитий плитами ОСБ з двох сторін, між плитами плівки паро- та гідро- ізоляції, утеплювач.
karkasniy-domТакий будинок досить теплий, проте має ряд недоліків, найбільш відчутні – це “не дихаючи” стіни і випаровування формальдегідних смол, що містяться в ОСБ плиті, які небезпечні для здоров’я людини, крім цього каркасний будинок має потребу в додатковій штукатурці плит ОСБ зовні і всередині каркасного будинку. Каркасні будинки ще називають будинками по канадській чи американській технології, забуваючи, що такі будинки будували для найбідніших представників цих народів. На додачу, каркасні будинки часто не витримують шквального вітру і ураганів, на щастя, вони у нас бувають досить рідко.

Теплий будинок з клеєного бруса – найдорожчий тип дерев’яного теплого будинку. Він не змінює своїх геометричних розмірів і не схильний до усадки, всихання і розтріскування в силу того, що виготовлений з сухих склеєних дощок, проте, не дивлячись на це, має два недоліки. Перший недолік будинку з клеєного бруса ми вже назвали – це його ціна, другий полягає в тому, що шари клею між дошками заважають підтримувати деревині природну вологість в будинку або, іншими словами, такий будинок погано “дихає”.
tepliy-dom-iz-brusaВідносно недавно з’явилася технологія, яка об’єднує в собі всі кращі якості дерев’яних будинків з колод і каркасних будинків. Суть цієї технології полягає в створенні стіни з подвійного шпунтованого бруса, між брусами укладається утеплювач Ековата (на основі целюлози) або утеплювач з базальтової вати. Просто і надійно. З одного боку – дерев’яний будинок, з іншого – можливість додаткового утеплення. Дерев’яний теплий дім із подвійного брусу не вимагає дорогого внутрішнього та зовнішнього оздоблення, він не схильний до всихання, усадки і розтріскування тому що виготовлений з сухого бруса. Його стіни чудово “дихають” і підтримують природну вологість. Абсолютна гармонія з природою і відсутність будь-яких шкідливих речовин в матеріалах. Такий дерев’яний будинок збирається за допомогою автоматично зарізаних кутових замків, які забезпечують його величезну міцність, такому будинку з бруса не страшні навіть землетруси.

Подвійний брус

Стіна теплого будинку з подвійного бруса

Який дерев’яний будинок обрати? Вирішувати Вам!