Технологія будівництва з подвійного бруса

У наші дні з’явилася сучасна технологія будівництва дерев’яних будинків. Йдеться про технології будівництва з подвійного бруса. Подвійним брус називається тому, що це, по суті, два окремих бруса, розташованих на певній відстані один від одного. Цей проміжок між брусами заповнюється екологічно чистим утеплювачем і зазвичай становить 110 мм, а загальна товщина стіни 46 + 110 + 46 мм = 202 мм, що цілком достатньо, для погодних умов в Україні.

Утеплювач для подвійного бруса

Поговоримо трохи про утеплювачі. Наша компанія намагається не використовувати базальтовий утеплювач. Цей вид утеплювача потребує закриття плівками (паро- та гідро- бар’єром), так як він дуже сильно втрачає свої теплоізоляційні властивості при попаданні водяної пари в його масу. Плівка внизу відбиває потрапляння  вологи що піднімається, а плівка іншого типу нагорі дає можливість цю вологу випустити, якщо вона все-таки потрапила всередину. При цій системі, ви, будучи в будинку, абсолютно закриті плівками, як в термосі, і ваш будинок повністю непроникний для пари. Стає необхідним організувати примусову вентиляцію. Сенс дерев’яного будинку втрачається, будинок стає як каркасний. Крім того, фахівці неодноразово робили проби повітря в таких будинках і, на подив, виявляли, що частинки базальтового утеплювача літають в повітрі, вони не корисні для дихальної системи людини і організму в цілому.

Утеплювач “Ековата”

Наша компанія переважно використовує два види утеплювача. Перший вид утеплювача досить поширений у всіх країнах СНД, в тому числі і в Україні, він називається “Ековата”. “Ековата” складається з переробленого паперу з додаванням бури і борної кислоти. Ці добавки, відповідно, роблять перероблений папір більш стійким до займання і до поселення в ній гризунів. Якість “Ековати” залежить від її виробника. “Ековата” заповнюється між стін за допомогою спеціальної машини-пилососа, що подає суху суміш по гнучкому шлангу до певного тиску в стіні, або закладається і трамбується вручну, але щільність, в цьому випадку, буде менше.

Утеплювач з костри і вапна (костробетон, hemcrete)

Другий вид утеплювача, що застосовується нашою компанією це утеплювач Хемкріт (hemcrete). Хемкріт – це утеплювач на основі лляної костри, гашеного вапна і мінерального сполучного. Перераховані інгредієнти перемішуються з водою до кашоподібного стану і закладаються між двома паралельними брусами. Ця “каша” застигає і стає легким, пористим каменем, негорючим і нецікавим для гризунів. Якщо ви пам’ятаєте, то до появи сучасних антисептиків наші діди використовували саме погашене вапно для антисептування дерев’яних будинків, такі білі дерев’яні будинки можна побачити в селах до цього дня. Утеплювач на основі лляної костри трохи дорожче “Ековати”, але, на суб’єктивну думку автора, є більш екологічно чистим утеплювачем.

Утеплювач Хемкріт, як і утеплювач “Ековата” не потребують огорожі плівками, що робить ваш будинок дихаючим, справжнім дерев’яним будинком!

Переваги будинку з подвійного бруса

Будівництво з бруса

Подвійний брус виготовляється з сухого профільованого пиломатеріалу товщиною 46 або 70 мм.

Такий брус вже не тріскається, а його усадка становить близько 1% від висоти будинку. Зовнішній вигляд будинку з подвійного бруса вже не зміниться з плином часу. Будинок з подвійного бруса вже не потребує конопатці стін, як в будинку з бруса і колоди з природною вологістю. Кутові з’єднання в такому будинку виготовлені на спеціальному високоточному обладнанні з похибкою менше міліметра. Тільки з такою малою похибкою в розмірах кутової чаші можна правильно зібрати будинок і зробити вітрової замок, що не під силу кустарним цехах.

Шпильки в подвійному брусі

Стіна з подвійного бруса
Стіна з подвійного бруса

Наша компанія, в обов’язковому порядку, з’єднує бруси за допомогою шпильок і в кінці кожної шпильки ставиться спеціальна пружина для того, щоб при сезонних змінах висоти будинку (дерево набирає і віддає вологу при зміні вологості в навколишньому середовищі) компенсувати розширення і звуження за рахунок розширення і стиснення пружини, тоді між брусами не утворюються щілини. Багато будівельників скажуть вам, що шпильки абсолютно не потрібні в будинку з подвійного бруса, знайте, ці будівельники – звичайні шабашники, які якісно будинок не побудують. Вся справа в тому, що свердлячи кожен окремий брус при монтажі, шпильку туди поставити не вдасться, так як ручний інструмент не дасть точної просвердлювання по всій висоті стіни. Для того, щоб стягнути будинок з подвійного бруса на шпильки, отвори потрібно робити на свердлильному верстаті, одночасно з фрезеруванням кутових з’єднань. Подібну операцію можна зробити на сучасних деревообробних центрах, тоді ваш будинок буде вам служити довго.

Вартість будинку з Подвійного бруса

Безсумнівною перевагою будинку з подвійного бруса є його вартість, а за фізико-технічними властивостями будинок з подвійного бруса можна порівняти з дерев’яним будинком з клеєного бруса. Однак, якщо будинок з клеєного бруса обійдеться “під ключ” не менше ніж 12 000 гривень за квадратний метр, то будинок з подвійного бруса коштує всього 8000 гривень за метр квадратний по підлозі. При цьому, будинок з подвійного бруса тепліше, ніж будинок з клеєного бруса тієї ж товщини і він не містить шарів клею між дошками, які негативно позначаються на паропроникності дерев’яного будинку.

На сьогоднішній день, будинок з подвійного бруса це найбільш сучасний, надійний і економічно вигідний будинок, те, що ми так любимо називати співвідношенням “ціна-якість”.

Автор дозволить собі дати невелику пораду, тим, хто хоче побудувати будинок з подвійного бруса в Україні – не зв’язуйтеся з кустарними цехами, ви зіпсуєте собі враження від цієї технології і понесете великі збитки. Якщо на виробництві будинок коштує трохи дорожче, то знайте, що це пов’язано з купівлею цим виробництвом сучасних сушильних камер, деревообробних профілюючих і фрезерувальних верстатів, свердлильних і торцювальних вузлів.

Завжди раді відповісти на ваші додаткові запитання за телефонами в розділі Контакти на нашому сайті.

Хочете побачити
власними очима?

Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами для погодження часу огляду!


    This will close in 0 seconds

    Потрібна
    консультація?

    Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!


      This will close in 0 seconds

      Оформлення замовлення

      Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!


        This will close in 0 seconds

        Оформлення замовлення

        Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!


          This will close in 0 seconds

          Хочете побачити
          власними очима?

          Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами для погодження часу огляду!


            This will close in 0 seconds

            Потрібна
            консультація?

            Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!


              This will close in 0 seconds

              Расчёт стоимости кровли

              Для расчёта стоимости оставьте ваш номер телефона. С вами свяжется наш технический специалист для уточнения деталей необходимых для расчёта.

              [contact-form-7 404 "Не знайдено"]

              Заказать обратный звонок

               

                Обратный звонок