Будівництво приватного будинку — це трудомістке завдання, реалізація якого починається створенням проекту і закінчується фінішними роботами. Важливим етапом будівництва малоповерхового будинку будь-якої площі стає вибір матеріалів. Останні кілька років в Україні актуальним залишається будівництво із застосуванням бруса, одержаного з натуральної деревини. Дерев’яні будинки — це стильне, екологічне і вигідне з точки зору загальної вартості рішення.
Якщо аналізувати загальний бюджет будівництва приватного будинку, значна його частина – це оплата послуг майстрів, які зводять об’єкт. Однак у всіх, хто бажає звести дерев’яний будинок, є чудова можливість заощадити на вартості проекту. Наприклад, можна купити готовий домокомплект з бруса. Він є набором, який складається з усіх необхідних дерев’яних елементів, комплектуючих, а також схеми і детальної інструкції для власноручного будівництва будинку. Розглянемо, які особливості і переваги мають домокомплекти для самостійного збирання.
Що включає домокомплект
В Україні домокомплект із бруса вважається відмінним вибором для бюджетного простого будівництва житлового будинку. Набір, в першу чергу, включає все необхідне для безпосереднього зведення каркасу будинку, включаючи чорнову підлогу, покрівлю, частини терас й інші елементи.
Що включає стандартний конструктор дерев’яного будинку:
- несучі елементи стін (балки, колони);
- стіни фасаду;
- міжкімнатні перегородки;
- міжповерхові перекриття, якщо зводиться двоповерховий будинок;
- лаги підлоги;
- елементи для чорнової підлоги;
- система покрівлі;
- додаткові компоненти балконів та терас;
- дошка підлоги, терасна дошка, вагонка, підшивна дошка;
- обсадні короби для вікон та дверей.
- дерев’яні міжкімнатні двері з коробками.
- перший підкладковий килим.
Наша компанія пропонує за демократичною ціною домокомплекти із бруса, основа яких представлена сухим і профільованим брусом. Конструктор отримуємо на власному виробництві, використовуючи у якості сировини деревину хвойних порід, заготовлену в екологічно чистих регіонах України. Спочатку виконуємо первинну обробку деревини: великі колоди на пилорамі розрізають на невеликі заготовки із відібраного пиломатеріалу природної вологості (приблизно 40%). Потім заготовку сушимо в конвекційній сушильній камері. У камері ми поступово нарощуємо температуру, одночасно вентилюючи простір між дошками. Це дозволяє ефективно вивести зайву вологу із дерев’яних елементів. Інтенсивне сушіння дає можливість зменшити рівень вологості дощок до 12-14% і підготувати брус для подальшої обробки на спеціальному деревообробному обладнанні.
Для роботи із заготовками конструктора ми використовуємо сучасне обладнання європейського виробництва. Це чотиристоронній верстат, оснащений 4 основними фрезами з двигунами і додатковою п’ятою і шостою фрезою для досягнення максимальної якості обробки поверхні бруса. У процесі проходження дошки через верстат фрезеруються шипи і пази, необхідні для поздовжнього з’єднання дерев’яних елементів. На цьому етапі отримуємо брус, довжина якого стандартна і становить 4 або 6 м-коду.
Наступний етап виробництва є створенням з бруса окремих елементів конструктора. Обробка, усунення дефектів і корекція параметрів дощок виконується у строгій відповідності до проекту. На цьому етапі дерев’яні елементи пропускаються через верстат складного профілювання бруса, який фрезерує точне кутове з’єднання, яке називається чотиристороннім вітровим замком. Вітровий замок робить всю конструкцію герметичною та міцною. Кожна готова деталь у суворій відповідності до проекту маркується та укладається в комплект. Конструктор дерев’яного будинку разом з детальною інструкцією і схемою готовий для придбання і подальшого самостійного складання.
Особливості будівництва
Домокомплект із бруса складається за принципом відомого конструктора LEGO. Однак у процесі складання потрібно суворо дотримуватись інструкції і схеми проєкту для того, щоб не допустити помилок при будівництві.
Плануючи купити збірний будинок із бруса, зверніть увагу на те, що склад конструктора і, відповідно, особливості його монтажу залежать від типу будівлі. Так, літні котеджі, мобільні і невеликі стаціонарні лазні, альтанки, кіоски, побутові будиночки зводять переважно з тонкого бруса, або міні-бруса, який є одним з різновидів профільованого бруса.
Якщо потрібний будинок для всесезонної експлуатації, до складу домокомплекту повинні входити дерев’яні елементи для складання за технологією подвійного бруса. Її суть полягає у створенні особливої стінової системи, що складається з двох рядів сухого, каліброваного, профільованого бруса. Перетин стінового бруса зазвичай складає 60 на 150 мм. Між брусами утворюється вільний простір. Його щільно наповнюють утеплювачем, що входить до комплекту конструктора. Монтаж здійснюється за схемою “шип-паз” згідно з інструкцією від виробника домокомплекту.
Важливо: складання домокомплекту з подвійного бруса потребує певних професійних навичок, тому що у процесі роботи доводиться укладати між елементами утеплювач целюлозний. Якщо таких навичок ані у вас, ані у ваших будівельників немає, це не проблема. Наша компанія пропонує послуги досвідченого інженера, який контролюватиме виконання робіт зі збирання конструктора.
Що потрібно знати перед будівництвом будинку з бруса
Побудувати будинок із бруса під ключ, замовивши послуги професіоналам, видається простим рішенням, тому що вам достатньо довірити зведення об’єкта досвідченим майстрам. Якщо необхідно заощадити на будівництві, варто розглянути такий варіант як замовлення домокомплекту, зібрати який ви зможете самостійно за інструкцією. Працюючи з готовим домокомплектом із подвійного, профільованого, у тому числі й тонкого бруса, потрібно врахувати, з яких етапів складається збирання.
Проектування будинку з бруса
Вибираючи збірний будинок із бруса під ключ за вигідною ціною, ви отримуєте дерев’яний конструктор, створений за конкретним ескізом (проектом). Це може бути як маленька мобільна лазня, так і великий теплий житловий будинок (котедж). Вам не потрібно чекати, поки спеціалісти створять проєкт, адже він вже готовий для реалізації.
Підготовка ділянки під будівництво
Підготовка земельної ділянки перед будівництвом будинку або іншого об’єкта з домокомплекту складається з таких етапів як:
- Прибирання сміття, корчування пнів, скошування трави та бур’янів.
- Вирівнювання ділянки, якщо ви будуватимете об’єкт на фундаменті.
- Геодезійні роботи.
- Підготовка точки електроживлення 220 В для підключення спеціального інструменту.
Якщо ви замовляєте конструктор для будівництва мобільної будівлі, наприклад, лазні, кіосу або дитячого ігрового будиночка, підготовка ділянки не потрібна.
Закладка фундаменту
Це один із найбільш відповідальних етапів робіт при зведенні житлового будинку. Домокомплект із бруса в Україні зазвичай зводиться на:
- стрічковому: підійде для місцевості, що характеризується великою кількістю грунтових вод;
- стовпчастому: ідеальний варіант для глинистих ґрунтів;
- пальово-гвинтовому: укладається на заболочених територіях;
- плитковому фундаменті: правильний вибір, якщо конструктор доводиться збирати на сипучих грунтах.
Увага! Якщо у вас немає практичних навичок укладання фундаменту, довірте це завдання професіоналам.
Монтаж домокомплекту із бруса
На фундамент перед безпосереднім складанням укладається гідроізоляція. Наступний етап – нижня обв’язка, що дозволяє захистити нижні бруси від гниття. Також укладається чорнова підлога, і тільки після цього можна починати безпосереднє складання стін (каркасу).
Дотримуйтесь інструкцій, щоб не допустити помилок. Ретельно відстежуйте маркування деталей, дотримуючись правильного порядку укладання. До кожного домокомплекту ми додаємо детальну схему та інструкцію.
Встановлення покрівлі
При будівництві будинку на цьому етапі здійснюється монтаж кроквяної системи, обрешітки та підшивка карнизів.
Зовнішнє фарбування будинку
Натуральна деревина сама по собі виглядає стильно, проте це не виключає необхідності нанесення лакофарбових покриттів. Правильне фарбування фасаду дозволяє захистити деревину від вологи, коливань температури, патогенних грибків і жука-короїда. Якісно виконані фінішні роботи значно продовжує термін експлуатації будинку з натуральної деревини.
Монтаж дверей та вікон
Домокомплекти для складання будинків включають певну кількість обсадних коробів для вікон і дверей, які одночасно фіксують закінчення стін біля отворів і також надають отвору архітектурну завершеність за рахунок інтегрованих в короб лиштв як з внутрішньої, так і зовнішньої сторони стін. Обсадні короби відповідають проекту будівлі. Двері й вікна встановлюються після фарбування зовнішніх стін дерев’яного будинку.
Утеплення перекриттів
Утеплювач використовується в тому випадку, якщо ви збираєтеся самостійно збудувати будинок з подвійного бруса під ключ. Ми пропонуємо домокомплекти, комплектація яких вже включає утеплювач. Укладати його між брусами потрібно у суворій відповідності до інструкції.
Прокладання комунікацій
Ця робота виконується після безпосереднього збирання каркасу дерев’яного будинку. Прокладання комунікацій потребує відповідного досвіду та рівня професіоналізму, тому рекомендуємо залучити до цієї роботи кваліфікованих майстрів.
Монтаж електропроводки та проведення внутрішніх оздоблювальних робіт
Прокладання електропроводки варто довірити досвідченим електрикам, оскільки від якості виконання робіт залежатиме ваша безпека. Після монтажу електропроводки можна починати різноманітні роботи з внутрішнього оздоблення приміщення.
Переваги будівництва із домокомплекту
Збірний будинок із бруса під ключ має не тільки вигідну ціну. Такий варіант малоповерхового будівництва має й інші важливі переваги, до яких можна віднести:
- швидке складання, що дозволяє заощадити час;
- надійний захист конструкції від вологи, процесів гниття, патогенних грибків та жука-короїда;
- 100% екологічність;
- економію на послугах будівельників;
- високі естетичні якості готового будинку.
Висновок
Купити збірний будинок із бруса ви можете у нас за вигідною ціною з гарантією високої якості. Кожен домокомплект включає все необхідне для будівництва об’єкта згідно з проєктом. У нас в асортименті доступні домокомплекти приватних будинків, котеджів, лазень, альтанок, ресторанів, мисливських будиночків, кіосків і каплиць. Кожен набір має детальну схему й інструкцію, що дозволяє самостійно без помилок зібрати каркас і якісно виконати інші роботи.
Якщо в процесі будівництва у вас виникають якісь труднощі, зверніться до наших фахівців. У нас працюють професійні будівельники, які проконсультують з усіх питань.