Будинки із бруса – це відмінне рішення для бюджетного малоповерхового будівництва за містом. Щоб отримати повноцінний дерев’яний будинок, дачу, котедж, зовсім необов’язково замовляти будівництво під ключ. Ви можете купити вже готовий домокомплект із бруса, щоб самостійно за схемою побудувати будинок в Україні. Якщо ви розглядаєте саме цей варіант, наша пам’ятка дозволить розібратися у всіх тонкощах будівництва будинку з використанням готового домокомплекту.
Що таке домокомплект
Домокомплект – це готовий набір, що складається зі стінових панелей, перекриттів, покрівельної системи та інших елементів, з яких складається житловий будинок. Кожен елемент має маркування, яке дозволяє самостійно, згідно зі схемою проекту поетапно зібрати готовий будинок. Купівля домокомплекту дозволяє заощадити на послугах будівельників, оскільки більшу частину робіт ви виконуватимете самостійно. До того ж, вам не потрібно підганяти і підрізати брус, а також робити на ньому шипи й пази для замкового з’єднання. Кожен елемент домокомплекту вже готовий до складання.
На що звертати увагу при виборі
Купуючи домокомплект із бруса, що дозволяє побудувати будинок згідно із заданого проєкту, потрібно звернути увагу на ряд параметрів, а саме:
- тип бруса;
- породи деревини;
- вологість деталей домокомплекту;
- наявність у виробника сучасного обладнання;
- переконатися, що ви працюєте саме з виробником, а не з посередником.
Розглянемо ці особливості більш детально.
Тип бруса
Брус, що використовується у зведенні житлових та дачних будинків, залежно від структури, умовно поділяють на клеєний, масивний і подвійний брус.
Клеєний
Як можна зрозуміти з назви, це брус, який одержують шляхом склеювання окремих дерев’яних елементів. Деревину обробляють за допомогою високотехнологічних верстатів, отримуючи калібровані ламелі. Один брус зазвичай складається із 3-6 таких ламелей. Елементи розміщуються так, щоб річні кільця, що утворюються на деревини, були спрямовані у різні боки. Ламелі склеюють під дією високої температури з використанням нетоксичного клею.
Виготовлення клеєного бруса є трудомістким процесом, чим пояснюється дороговизна матеріалу. Для бюджетного будівництва такий стіновий матеріал не підійде.
Масивний
Брус даного типу відмінно підійде для будівництва недорогих житлових та дачних будинків. Наша компанія пропонує за вигідною ціною домокомплекти із бруса цільного типу. До основних різновидів пиломатеріалу відносять сухий і профільований брус, у тому числі і тонкий.
Подвійний брус
Подвійний брус представляє собою два бруси невеликої товщини, зазвичай 46 або 70 мм розташованих на відстані один від одного. Проміжок між брусами заповнюється екологічно чистим утеплювачем. Зазвичай ми використовуємо целюлозний утеплювач через його відмінні теплоізоляційні характеристики та простоту застосування. Крім целюлозного утеплювача, між двох дерев’яних стін із бруса часто застосовують й інші види утеплювачів, таких як, хемпкрит (hemp – коноплі, crete – бетон), пробкова крихта, вермикуліт й інші. Яким би не був застосовуваний утеплювач, він значно дешевше і тепліше за масив дерева, завдяки чому, при тій же надійності можна побудувати більш дешевий і тепліший дерев’яний будинок.
Порода деревини
Дерев’яні будинки з бруса, у тому числі й ті, які зводять із домокомплекту промислового виробництва, одержують із деревини хвойних порід: сосни або ялини (смереки). Матеріал поєднує в собі міцність, гіпоалергенні та бактерицидні властивості. Крім того, деревина хвойних порід має стійкість до процесів гниття. Готові будинки із бруса в Україні, виконані з такого матеріалу, ефективно утримують тепло.
Переваги використання домокомплектів у порівнянні з класичним підходом до будівництва
Сучасний домокомплект із профільованого бруса можна вибрати в залежності від проекту. Точна схема, правильно вказане маркування, наявність усіх деталей конструктора в наборі дозволять самостійно зібрати повноцінний житловий будинок чи дачу. Але на цьому переваги придбання дерев’яного домокомплекту не закінчуються.
Будівництво з використанням домокомплекту – це швидко
Готовий домокомплект складається з усіх необхідних елементів, включаючи:
- безпосередньо бруса, розкроєного у суворій відповідності до розмірів зовнішніх і внутрішніх стін;
- лаги підлоги;
- систему покрівлі;
- дверні та віконні обсадні блоки;
- обрешітки, рейки;
- стартове обв’язування;
- шпунтовану дошку підлоги, терасну дошку;
- підшивальну дошку та вагонку для звісів покрівлі.
Кожен елемент має маркування відповідно до схеми проекту. Це дозволяє у чіткій послідовності скласти всі елементи, причому швидко та зручно. Крім того, ви заощаджуєте час, який витратили б на пошук необхідних будматеріалів.
Фіксована і не завищена ціна
Купити домокомплект із бруса та самостійно зібрати його на ділянці – це відмінний спосіб економії на будівництві. Вам не потрібно платити за послуги будівельників, які безпосередньо зводитимуть будинок. Якісний домокомплект можна зібрати самостійно за схемою та інструкцією. Бюджет будівництва відповідає вартості домокомплекту із профільованого бруса.
Пам’ятка з самостійного складання будинку з бруса
Складання дерев’яного будинку з бруса складається з декількох етапів, про які розповімо докладніше.
Виготовлення профільованого бруса на сучасному обладнанні на заводі
Спочатку одержують пиломатеріал із цільного масиву деревини, природна вологість якого становить приблизно 40%. Після розпилювання колод, такі заготовки сушать у, конвекційній сушильній камері, поступово збільшуючи температуру та забезпечуючи ефективну вентиляцію. Це дозволяє ефективно вивести зайву вологу із дерев’яних елементів. Як результат, пиломатеріал містить до 12-14% вологи.
На наступному етапі брус профілюється. Для роботи із заготовками використовуємо високотехнологічне обладнання європейського зразка. Зокрема, це чотиристоронній верстат з 4 основними фрезами з окремими двигунами й додатковими п’ятою та шостою фрезою. У процесі руху заготовок через верстат фрезеруються шипи і пази, що не вимагає попереднього припасування в процесі збору. Шипи та пази забезпечують поздовжнє з’єднання елементів. Довжина готового бруса складає 4 або 6 м.
Щоб створити повноцінні складові домокомлплекту із бруса, наші майстри ретельно коригують параметри дощок, усуваючи дефекти. Для цього використовується верстат складного профілювання бруса. Устаткування фрезерує точне кутове з’єднання, або чотиристоронній вітровий замок, що робить всю конструкцію герметичною та міцною. Згідно з проектом, кожна готова деталь маркується та вкладається в комплект. Домокомплект готовий до продажу та подальшого збирання власником!
Якщо цікавить будівництво будинку для всесезонної експлуатації, добре підійде технологія подвійного бруса. Це особливий спосіб укладання пиломатеріалів, що дозволяє створити “теплий” будинок, що своїми характеристиками нагадує каркасний об’єкт. Стіна будинку з подвійного бруса включає дві паралельні стіни із тонкого профільованого бруса (мінібрусу або євробрусу). Між стінами одержуємо простір між стінами, що наповнюють екологічно чистим утеплювачем без плівок. Зверніть увагу: укладання стін за технологією подвійного бруса вимагає спеціальних навичок та досвіду!
На будмайданчику
Ділянку, що відведена під забудову, обов’язково очищають від сміття, пнів, чагарників й інших непотрібних об’єктів. Область, де укладається фундамент, очищається від родючого шару грунту. Тип фундаменту вибирається залежно від показників земельної ділянки. Враховується тип ґрунту, наявність ґрунтових вод. Укладання фундаменту рекомендуємо довірити професіоналам.
Перші вінці
На фундамент потрібно укласти гідроізоляцію. Після укладається перший шар бруса – нижня обв’язка, що захищає нижні дерев’яні елементи від гниття. Потім за схемою укладають чорнову підлогу.
Зведення стін
Це найбільш інтелектуальний і, водночас, швидкий етап, якщо правильно розібратися з робочими кресленнями. Конструкція стін збирається по черзі, у суворій відповідності до маркування бруса.
Монтаж перекриттів
Балки перекриттів монтуються після збирання каркасу стін. Невелика вага елементів дозволяє уникнути використання підйомної техніки.
Монтаж покрівлі
Вам потрібно монтувати стропильну систему, обрешітку, увесь поріг покрівлі і, наприкінці, підшивку карнизів (звісів покрівлі). Згідно ваших побажань, можемо укомплектувати конструктор бітумною або металевою покрівлею, яку ви також зможете самостійно встановити.
Оздоблювальні роботи
Плануючи купити домокомплект з бруса в Україні, ви зможете не тільки самостійно зібрати його, але й виконати прості оздоблювальні роботи. Однією з найголовніших вважається фарбування зовнішніх стін із використанням сучасного лакофарбового покриття. Правильне фарбування фасаду допоможе захистити брус від вологи, різких перепадів температури, грибків та жука-короїда. Таким чином ви значно подовжите термін експлуатації будинку із бруса.
Висновок
Домокомплект для будівництва будинку з бруса дозволить швидко побудувати будинок, заощадивши час і фінанси. У нас ви можете вибрати будь-який домокомплект, що включає профільований брус, у тому числі й такі його різновиди як євробрус і тонкий брус. Кожен набір супроводжується детальною схемою та інструкцією. Якщо ж у вас у процесі складання виникають питання, ви завжди зможете оперативно зв’язатися з нашими фахівцями для отримання детальної консультації.