Особливості будинків з подвійного бруса
В останні роки на українському ринку будівництва дерев’яних будинків з’явилася нова технологія «подвійного бруса». Давайте докладніше розберемося в перевагах і недоліках подвійних будинків з бруса.
Заміна каркасним будинкам
Будинки з подвійного бруса прийшли на наш ринок як заміна традиційним каркасним будинкам, перші вважаються більш екологічно чистими будинками, давайте розберемося чому … У будівництві з каркаса застосовуються стійки і горизонтальні дерев’яні бруси, що збираються в єдиний несучий каркас, всередину цього каркасу закладається базальтовий утеплювач, який , в свою чергу, закривається паро- та гідро- ізоляцією, а потім вже плитами ОСП, сайдингу або гіпсокартону. На відміну від свого конкурента, конструкція будинку з подвійного бруса значно простіше. Будинок з подвійного бруса складається з двох паралельних стін з сухого струганого бруса, а в порожнину між цими брусами спеціальною машиною надувається безшовний целюлозний утеплювач «Юнізол» без будь-яких плівок. В результаті такої технології ви отримуєте повноцінний дерев’яний будинок з проникними для пари та дихаючими стінами.
Чому целюлозного утеплювача «Ековата» (в Україні більш відомий як «Юнізол») не потрібні плівки? Вся справа в тому, що цей утеплювач не змінює так сильно своїх утеплюючих властивостей при попаданні в нього водяної пари, яка, як відомо, рухається від більш теплого приміщення в холодне, в наших умовах і, найчастіше, зсередини будинку – назовні. Базальтовий утеплювач, навпаки, при попаданні в нього водяної пари втрачає до 50% своїх теплоізоляційних властивостей.
Недоліки будинку з клеєного бруса
Давайте ж розглянемо другого конкурента будинку з подвійного бруса – це будинок з клеєного бруса. Технологія клеєного бруса полягає в склеюванні сухих дощок і профілювання їх в єдиному масиві цільного бруса. Технологія, сама по собі, якісна і виключає всі недоліки дерев’яних будинків з дерева природної вологості, проте має один істотний недолік – це ціна. У будинку з подвійного бруса ми замінили дороге дерево на більш дешевий целюлозний утеплювач, немає виробничих робіт по склейці дощок, тому і ціна будинку з подвійного бруса істотно дешевше вартості будинку з клеєного бруса.
Будинок з подвійного бруса, так само як і будинок з клеєного бруса, дає мінімальну усадку по висоті будівлі (до 2%) в ньому не з’являються тріщини, матеріал стін не деформується, всі стіни стягнуті спеціальними шпильками для більшої стабільності в мінливих погодних умовах.
Сама технологія будівництва будинків з подвійного бруса прийшла до нас із далекої Фінляндії, де вже давно оцінили переваги такого виду дерев’яних будинків.
Подвійний брус чи зруб природної вологості
Якщо порівнювати будинку з подвійного бруса з будинками з каліброваного колоди або профільованого бруса природної вологості, то, крім великої усадки в 7% від висоти зрубу, технологічної паузи як мінімум на пів року до початку оздоблювальних робіт, вас може очікувати поява тріщин при висиханні колоди або бруса і серйозні деформації окремих колод, а також потреба в конопатці будинки та інші «дрібниці життя». На тлі цього, будинок з подвійного бруса з швидким терміном монтажу в 1-2 місяці й привабливою вартістю здається просто ідеальним.
Якщо у вас залишилися питання щодо особливостей будинків з подвійного бруса, заходьте на наш канал https://youtube.com/c/brusik або телефонуйте нам. Пам’ятайте, ми даємо консультації абсолютно безкоштовно.