Утеплення будинку кострицею конопель

 

Органічні утеплювачі

У сучасному світі на ринку широко представлені різні штучні утеплювачі. Ці утеплювачі виготовлені промисловим способом і, нібито, мають чудові теплоізоляційні властивості в порівнянні з утеплювачами на органічній основі. До утеплювачів на органічній основі можна віднести утеплювачі на основі дерев’яної тріски, тирси, дерев’яних волокон, пресованих блоків з соломи, легкого саману (суміш соломи з глиною), очерету, костри льону, костри конопель та інших утеплювачів в основі яких, лежать органічні волокна.

Недоліки органічних утеплювачів

До недоліків органічних утеплювачів можна віднести їх схильність до появи грибка і цвілі при перезволоженні. Тирса і деревні волокна, наприклад, потребують спеціальної обробки та сушінні.

Утеплення стін сумішшю конопляної костри і гашеного вапна

Костра конопель є побічним продуктом при відділенні зовнішньої частини стебла, яка використовується в текстильній промисловості. Змішавши серцевину конопель зі сполучною на основі гашеного вапна і водою ми отримаємо кашоподібну суміш, яка при висиханні і подальшої карбонізації стає твердим каменем. В процесі реакції карбонізації гашеного вапна з повітря в приміщенні поглинається вуглекислий газ і ви дихаєте великою кількістю кисню ще довгий час. Реакції карбонізації гашеного вапна відповідає хімічна формула {mathsf {Ca(OH)_<wpml_curved wpml_value='2'></wpml_curved>+CO_<wpml_curved wpml_value='2'></wpml_curved>rightarrow CaCO_<wpml_curved wpml_value='3'></wpml_curved>downarrow +H_<wpml_curved wpml_value='2'></wpml_curved>O}}. {displaystyle {mathsf {CaCO_<wpml_curved wpml_value='3'></wpml_curved>}}}– це той самий камінь, карбонат кальцію або природний мінерал, що лежить в основі вапняку, який добувають для виробництва вапна. Це своєрідний круговорот вапна в природі, тільки в місце суцільного каменю, в цей раз, ми отримаємо пористий твердий матеріал завдяки пористому заповнювачу на основі костри конопель, яка надійно пов’язана частинками вапна.

Антисептуючі властивості вапна

Вапно давно відоме своїми антисептичними властивостями. Там де є вапно не заведеться ні грибок, ні цвіль. PH гашеного вапна дорівнює 12, що так само говорить про його антисептуючій властивості. Вапно в стінах, в буквальному сенсі, очищає повітря в будинку від мікробів. Вапном здавна білили дерев’яні стіни, щоб продовжити їх довговічність і вапном, досі, білять дерева, щоб уберегти їх від комах і паразитів. З цієї ж причини, утеплювач на основі вапна зневажають миші та інші гризуни. Гашене вапно з давніх часів допомагала людям боротися з гризунами та іншими шкідниками. Уявіть собі такий корисний фільтр в стінах вашого будинку.

Роль багаття конопель та льону в утеплювачі.

Пориста структура конопляної костри або льону в органічному утеплювачі дозволяє підтримувати оптимальну вологість всередині приміщення. Утеплювач на основі конопель має унікальну здатність, через свою пористу структуру, поглинати, а в потрібний момент віддавати водяну пару. Стіна з такого утеплювача підтримує вологість всередині приміщення в проміжку 45-60%, в той час як, оптимальна вологість для комфорту людини становить 40-60%. Французькі вчені, в результаті проведених експериментів встановили, що 1 м3 утеплювача на основі костри і вапна здатний поглинути в себе 596 кг водяної пари. Неймовірна здатність костри конопель поглинати і віддавати вологу пояснюється її пористою структурою і вапняним зв’язком пористих частинок. При цьому, властивості утеплювача на основі вапна дуже слабо залежать від вологості всередині нього, в той час як, штучні утеплювачі, такі як, наприклад, базальтова вата втрачають 50% своїх теплоізоляційних властивостей при незначному підвищенні вологості. Саме через це утеплювачі, подібні базальтовій ваті, захищають плівками паро- та гідро- бар’єром, щоб водяна пара що проникає з внутрішньої частини будинку ззовні не потрапив в утеплювач. Незважаючи на огородження синтетичного утеплювача плівками, водяна пара проникає всередину утеплювача, погіршуючи його властивості, так само як і частинки базальтового утеплювача потрапляють всередину приміщення, про що свідчать неодноразові проби повітря в кімнатах такого типу. Якщо в стінах присутні плівки, що перешкоджають проходженню водяної пари крізь стіни, то в такому будинку буде потрібна організація примусової вентиляції.

Екологічно чистий утеплювач

Утеплювач, в основі якого лежить костра конопель та гашене вапно надзвичайно дружній до навколишнього середовища, адже крім того, що конопля в процесі росту поглинає вуглекислий газ з атмосфери, сам утеплювач в процесі твердіння і карбонізації поглинає 110 кг CO2 на кожен кубічний метр утеплювача.

Примітно те, що конопля довгий час була під забороною через вміст в ній наркотичних речовин, поки в Україні, а саме в “Інстітуті луб’яніх культур НААН” в м Глухів Сумської області не вивели сорт конопель, що містить наркотичні речовини в мізерно малій кількості. Цією розробкою користуються тепер фермери і будівельники по всьому світу, а ви не чули? Нащадок відомих цукрозаводчиків Мішель Терещенко, будівля яких займає згаданий Інститут, повернувся в Україну з Франції і став мером Глухова. Він, також, заснував компанію, яка займається вирощуванням і переробкою льону та конопель.

Технологія утеплення будинків на основі конопляної костри і гашеного вапна давно відома в Європі і почала свій розвиток у Франції. У наші дні ця технологія утеплення стін, нарешті, стає відомою і в Україні. Все більше людей в усьому світі розуміють цінність і корисність природних матеріалів для утеплення будинку і комфортного життя в ньому. Все більше жителів землі розуміють, що більшість промислових товарів нав’язані їм, виробляються і рекламуються для того, щоб забезпечити безтурботне життя власникам цих заводів і фабрик. Все найкраще вже дала нам природа.

Слід додати, що дана суміш з конопляної костри і вапна використовується не тільки для утеплення стін, але і для утеплення підлоги і даху в будинку. Склад для кожного виду утеплення трохи змінюється, щоб забезпечити оптимальний результат утеплення.

Ви, також, можете подивитися на цьому відео як може бути огороджений органічний утеплювач незнімної опалубкою у вигляді двох брусів (подвійний брус):